Moje piesze wędrówki

Anna Wojciechowska- wędrówki Polskie

Miejsca w których byłam:

Bieszczady konno

Bieszczady są górami, które charakteryzują się pięknymi rozległymi połoninami i niewielkimi górskimi wzniesieniami. Od kilkunastu lat Bieszczady są bardzo atrakcyjnym terenem, przyjeżdżają tu turyści chcący odpocząć, zregenerować siły pojeździć na nartach i poznać faunę i florę tych okolic. Duże przestrzenie Bieszczadzkie, pozwoliły na rozwój turystyki konnej, nigdzie indziej nie znajdziecie tak pięknych okolic, które można bez trudu odwiedzić na grzbiecie konia. W wielu miejscach w Bieszczadach powstały konne stadniny, do dnia dzisiejszego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W Bieszczadach już od kilku lat organizowane są konne wyścigi, szkółki jeździeckie i konne rajdy terenowe, jest to wspaniała okazja dla turystów, którzy uwielbiają górską konną przejażdżkę.
Największe konne stadniny znajdziecie w:

  • Seredniem
  • Wołosatem
  • Polanie

W Bieszczadach najlepiej jeździ się na Hucułach. Hucuły są górskimi końmi o średniej budowie ciała, dlatego są dobre zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych konnych turystów.
Bieszczady ze swoimi dolinami, konnymi szlakami i połoninami, są najlepszym miejscem na naukę jazdy konnej, kto chce spróbować tego aktywnego wypoczynku powinien przyjechać w rejony Bieszczad.